
Dienoraščio įrašas: 2011-08-18
zemuogiupievele 1 • 0 • 0
Tęsiu vakar pradėtą temą apie tašką.
Taškas – tai pati glausčiausia forma Vasilij Kandinskij.
Jau išsiaiškinome, kad nuo taško labai daug kas priklauso. Jis kaip pati pirma ląstelė iš kurios gimsta visa kita. Plokštuma yra tiek pat svarbi kiek ir taškas, nes taškas turi kažkur atsirasti. Mūsų atveju dvimatėj erdvėj. Dar vienas svarbus dalykas - taško padėtis. Pabandykite padėlioti taškus skirtingose popieriaus lapo vietose, ir pamatysite, kad taškas būdamas vienoje ar kitoje vietoje atrodo kitoks. Taigi paaiškėja, kad skirtinga taško padėtis plokštumoje skirtingai mus veikia.
Jei sugalvotumėte turėdami tik tašką ir dvimatę erdvę pavaizduoti ramybę, kur patalpintumėte tašką? Kurioje lapo vietoje jis atsirastų? O jei norėtūsi dinamikos, intrigos? Štai keli pavyzdžiai kaip mus veikia vienokia ar kitokia taško padėtis.
Šias žinias galima labai plačiai taikyti. Įsivaizduokite, jog kuriate interjerą, plokštuma - siena, o taškas - paveikslas. Norėdami sukurti tam tikrą nuotaiką interjere, paveikslą kabinsite tam tikroje vietoje. Tarkime klasikiniame interjere paveikslas geriau atrodys kabėdamas sienos centre, nes klasikai būdinga stabilumas, statika ir t.t., moderniame interjere paveikslo padėtis gali būti krašte, viršuje ar kurioje nors kitoje vietoje. Taip sukursime dinamiką ir intrigą. Taip pat ir su piešiamu objektu. Kur jį komponuosime norėdami išgauti tam tikrą nuotaiką?
Dviejų ar daugiau taškų išdėstymas rodo jų tarpusavio ryšį. Jis esti glaudesnis, kai taškų „biolaukai“ pradeda veikti vienas kitą. Net elementari taškų kompozicija padeda sukurti ritmą, kontrastą, statiką, dinamiką, simetriją ir asimetriją.
Vasilijus Kandinskis - rusų kilmės tapytojas, grafikas ir meno teoretikas. Laikomas vakarietiškojo abstrakčiojo meno pradininku. Moderniajam menui jis nusipelnė tiek meno teorijos, tiek kūrybos darbais. Jį būtent tai ir domino, kaip abstrakčios formos, spalva, vieta ir kelių formų tarpusavio santykis veikia žiūrovą. Beeksperimentuodamas pritapė daugybę darbų, kurie ir dabar laikomi šiuolaikinio meno šedevrais. Pabandykime juos suprasti.
Pažvelkime į jo darbus šiek tiek atidžiau, ne kaip į dar vieną nesąmonę, kurios nesuprantu. Atraskime iį pajuskime kaip didelė dėmė veikia mažą taškelį, kaip ratas atrodo prie įstrižos linijos, kokie aštrūs raudoni trikampiai ir t.t. Tiesiog gerai įsižiūrėkime į šiuos darbus ir pasitelkę aukščiau paminėtomis žiniomis apie taško padėtį, pabandykime juos panagrinėti.
Anonimas • 0
taškas yra taškas