
Dienoraščio įrašas: 2011-08-10
zemuogiupievele 8 • 0 • 0
Meilė tapyboje.
Kaip jūs pavaizduotumėte šį jausmą?
O dabar pažiūrėkime kaip tai vaizdavo žymūs dailininkai.
Visi esame matę austrų tapytojo Gustavo Klimto darbą "Bučinys", pažiūrėkime dar kartą į jį. Kokia čia meilė pavaizduota?
Gustavas Klimtas nutapė šį darbą būdamas 45 metų, tuo metu jis vis dar gyveno su motina ir dviem netekėjusiom seserim, jau turėjo tris nesantuokinius vaikus ir buvo pamišęs dėl moterų.
Jis nutapė du žmones, bet tai jau nebe figūros. Jis juos pavaizdavo susiliejusius į vieną, sunku net atskirti kur prasideda vienas ir baigiasi kitas. Pastatė juos ant bedugnės krašto apaugusio gražiomis žydinčiomis gėlėmis. Visas likęs pasaulis nėra aiškus, jis paskendęs aukse. Tačiau ką rodo merginos rankos? Ar ji iš tiesų gerai jaučiasi? Kaip pasukta jos galva.
Taigi tokią būseną išreiškė Klimtas, kai myli visa aplinkui išnyksta, ne nusidažo rožinėm spalvom, o paskęsta aukse, įsimylėjėliai susilieja į vieną, jie tampa vienu kūnu, viskas aplinkui gražu, kaip ta gėlėta pieva, bet gali baiktis ir skaudžiai, nes stovima ant bedugnės krašto.
Kitas tapytojas Rene Magritte, pasižymi labai originaliomis idėjomis. Savo įsimylėjėlius jis vaizduoja uždengtais veidais. Tai tarsi du žmonės, kurie kai įsimyli nebemato tikrovės, viskas jiems atrodo kitaip nei yra iš tikrųjų, jie nežiūri pro rožinius akinius, bet jų veidai stipriai apvynioti drobe, per kurią jie turbūt net nejaučia vienas kito iš tiesų.
Marc Chagal meilės temą labai plačiai išvystė. Yra pritapęs daug nuotakų, porų, įsimylėjėlių. Jo tapybos darbas vaizduojantis bučinį ne mažiau įspudingas nei Klimto.
Bet man labiausiai patinka šis jo darbas. Jaunieji skrenda! Vestuvės vyksta tamsoje, juk įsimylėjus nelabai norisi pašalinių žvilgsnių, noris būti vieniems tamsoj. Jiems vestuvinį valsą groja.. Ožys.
Man labai patiko, kaip filme Notting Hill su Julia Roberts ir Hugh Grant buvo panaudota ši idėja. Ten įsimylėjimas irgi toks pakrypęs ir pavirtęs kaip namukai šiame pavaiksle, ir nuolat lydimi Ožio.
Šis tapytojas artimas Lietuvai. Jis gimė visai netoliese, mažam kaimelyje Baltarusijoje dar 1887 metais. Visada siekė savo svajonės tapti dailininku, kol galiausiai išvyko į Paryžių ir tapo pasaulinio garso įžymybe.
Egon Schiele, meilė gyvuliška. Ji atskleidžia ir tokį pradą mumyse. Jis tapo nieko neslėpdamas, netgi išryškindamas lytinius organus. Turime mes juk ir šiek tiek gyvuliškumo pasirodo.
O kokia jūsų meilė?
eziukstis • 0
Labai smagu, kad kažkas užsiima švietėjiška veikla šiame puslapyje. Įdomu skaityti jūsų dienoraščio įrašus, kažkaip atitraukia nuo paskendimo veltinyje, kuris mane apima, kai rimtai įsidirbu. Kuo daugiau plataus akiračio žmonių ir noro tuo akiračiu dalintis, neprimetant savo nuomonės, tuo puikiau. Dėkui ir kuo daugiau turiningų įrašų!
Liole • 0
Labai smagu, pritariu eziuksciui Ačiū
Editos-spalvos • 0
ir as dziaugiuosi, jau ryte isijungiu ir ziuriu kas cia naujo aciu Zemuogiu pievele
Aidas • 0
Malonu kad dienoraštyje atsirado gyvybės
Kristut • 0
man irgi patinka, gal žemuogių pievelė bus pionierė konkurse "Aktyvus mokymais"?
solo-vejas • 0
ar tik zemuogiu pievele psichologijos nebus prisiskaicius. tai zinoma pagirtina bet kazkaip tik vienpusis poziuris. jei nesupyksi pabandysiu buti tas kuris tave provokuos, nervins, priestaraus kad kiltu nauji klausimai, mintys, kad netycia neuzsistovetumem ten kur jau esam. juk jau geriau grizti atgal negu buti lyg stabo istiktam parasyk man jei ka
solo-vejas • 0
mano nuomone, meile nera vien tik jausmas nes jausmai ateina ir praeina, t.y, laikini. jei baigesi meile tai tik buvo susizavejimas. daugelis siu dalyku neskiria. be susizavejimo meiles, aisku, nebuna,bet bet tai ne pagrindas. pagrindas turetu buti atsakomybe, tolerancija ir visi taurus jausmai. bet ir to nepakanka.nes tai tik jausmai. tuo reikia gyventi, moketi priimti ir atleisti, matyti ir klausyti girdeti ir jausti... zodziu visi tai puikiai suvokia bet kadangi sunku laikytis siu principiniu taisykliu,daugelis net negalvojaarba nenori galvot apie tai. dazniausia sakoma: jei tureciau ka mylet tada va jau tai tikrai mylet. bet manyciau kad turetu butr kitaip: turi stengtis mylet, ismokt mylet, ir prisiimti atsakomybe uz tai ka myli.
o dazniausia visi kuryboje ir vaizduoja meile, tik ne kiekvienas tai suvokia. aisku, as busiu kategoriskas, bet mes tik del to ir gyvenam, kvepuojam, veikiam, zodziu, egzistuojam arba esam nes meile palaiko mus
irmuzele • 0
solo-amen